Elektryczna szatkownica do cebuli

Cebula stanowi jedynym z ważniejszych warzyw, bo rzuca się ją do najdalszych potraw. Ma dobry i wielki smak oraz zapach, który potrafi poprawić wiele dań. Niestety, jej krojenie zwykle sprawia dużo trudności. Zwykle nieprzyjemny zapach cebuli idzie do łez, przez co znacznie dziewczyn nie znosi kroić tego warzywa. Jak więc ułatwić sobie tą funkcję

Stanowi pewien, specjalny przyrząd kucharski, który wyraźnie ułatwia krojenie tego warzywa. W obecnej sztuce dobrze konsultuje się szatkownica do cebuli. Wbrew pozorom nie jest ona dosyć elegancka a silna ją uzyskać w każdym sklepie ze meblem do budynku oraz kuchni za cenę kilkudziesięciu złotych. Warto w nią zainwestować, by uprościć sobie czas planowania i tworzenia potraw. Nie potrzeba wtedy męczyć się z nożem i dochodzącymi do potrawy łzami, bo wystarczy wziąć z poręcznej szatkownicy. Oczywiście gdyby nie wybiera się jej brać, zawsze można skorzystać inne sposoby. Dużo pań ma bowiem, że za pomocą kilku, prostych kroków można uniknąć płaczu podczas krojenia cebuli. Samą z technologii jest póz. włożenie zapałki między usta. Istotne jest i to, aby wziąć z wysokiego, profesjonalnego noża. Im łatwo pokroi się taką wysoką, parzącą cebulę, tym rzeczywiście lepiej. Oprócz tego chodzi też zwrócić opinię na to, jak powinien się zachować po samym krojeniu. Daleko od razu umyć dokładnie całe dłonie i ręce, by oczyścić je z reszt cebuli. Nie dokładnie pod żadnym pozorem przecierać nimi oczu, bo sprawiłoby to do poważniejszych komplikacji. Tak więc najpierw umyć ręce, i tylko później przetrzeć oczy z łez.
Oczywiście każdy kucharz że zawierać dość odmienny recepta na szybkie, dokładne i wygodne krojenie cebuli. Jednakże coraz częściej w gospodarstwach pojawia się szatkownica do cebuli. Niektóre z takich przyrządów mogą znacząco umilić czas spędzony w kuchni. To dzięki nim nie trzeba martwić się o to, że krojenie będzie niekomfortowe, czy nieprzyjemne.