Erp optima biuro rachunkowe

Comarch ERP Optima to uniwersalna aplikacja, pozwalająca każdej firmie na zachowanie pełnej księgowości, a dzięki licznym aktualizacjom jest wszelki czas dopasowana do najróżniejszych przepisów.
W oprogramowaniu wydobywa się Księga Podatkowa, zawierająca Księgę Zysków i Rozchodów, umożliwiająca inwentaryzację (spis z natury), rozliczenie ewidencji przebiegu pojazdu, a dodatkowo sporządzenie umowy i e-deklaracji.

Ponadto Comarch księgowość to dodatkowo Księga Handlowa. Moduł ten mówi za takie funkcje jak stworzenie wielopoziomowego planu kont, planowanie okresu obrachunkowego, obliczanie PIT-36, PIT-36L, CIT-8, generowanie automatycznych różnic kursowych i kompensat podczas rozliczeń czy mienie zestawień na zasadzie oferowanych przez klienta parametrów.
Pomyślano jeszcze o ewidencji środków trwałych. Odpowiedni moduł zapewnia takie czynności jak naliczanie odpisów amortyzacyjnych dla środków mocnych i zalecie niematerialnych, stosowanie trzech nowych form amortyzacji (liniowa, jedna lub degresywna). Wybierają się tu również liczne funkcje dotyczące automatycznego ewidencjonowania wyposażenia, a oraz możliwość mienia osób odpowiedzialnych za dane jego składniki.
Oprogramowanie Comarch księgowość to wymarzone wyjście gwoli wszystkiej firmy, jaka nie chce zatrudniać osobnej księgowości. Aplikacja jest w pełni zautomatyzowana, więc wystarczy tylko wprowadzić do niej informacje, aby wszystkimi wyliczeniami zajęło się oprogramowanie. Gwarantuje wówczas nie tylko wygodę, lecz też oszczędność kosztów.
ERP Optima można przetestować dzięki możliwości demonstracyjnej. Są dwie drogi na wpisanie w jej bycie. Pierwsza – zamówienie oprogramowania na płycie CD. Druga – pobranie pliku instalacyjnego z internetu. W obu przypadkach należy udać się na część producenta i wypełnić zyskujący na niej formularz. Jakie jest ograniczenia w sądu do wszystkiej wersji? Poza ograniczeniem czasowym – żadnych. Można mieć z Comarch księgowość bez jakichkolwiek braków funkcjonalności przez okres aż sześćdziesięciu dni. Stanowi zatem stopień odpowiedni do przetestowania w praktyce ludzi jej pozycji. Dopiero po tym momencie można zadecydować, czy weźmie się licencję na dalsze używanie, lub same zrezygnuje. Jest toż naturalne rozwiązanie, zezwalające na bezpłatne sprawdzenie, czy o wydać pieniądze.