Kasy fiskalne to obowiazek kazdego wlasciciela firmy

Nastał moment w których kasy fiskalne są wymagane przez normę prawną. Są to urządzenia elektroniczne, służące do ewidencji dochodu oraz sumy podatku należnego ze transakcji niehurtowej. Za ich deficyt pracodawca może zostać ukarany znaczną karą pienieżną, która znacznie przekracza jego dochód. Nikt nie chce więc ryzykować inspekcji i kary grzywnej.
Nierzadko zdarza się, że działalność gospodarcza prowadzone jest na bardzo małej powierzchni. Przedsiębiorca sprzedaje swoje produkty w sieci, a w sklepie głownie je magazynuje więc jedyna wolna przestrzeń to ta, gdzie stoi biurko. Kasy fiskalne są jednak wtedy tak samo potrzebne jak w przypadku butiku zajmującego sporą powierzchnię handlową.
Tak samo jest w sytuacji osób, które trudnią się pracą w terenie. Ciężko wyobrazić sobie, że pracodawca przenosi się z dużą kasą fiskalną i całym zapleczem potrzebnym do jej pełnego użycia. Pojawiły się jednak na rynku, urządzenia fiskalne przenośne. Posiadają one małe wymiary, mocne baterie i łatwą obsługę. Wyglądem przypominają terminale do płacenia kartą płatniczą. Czyni to z nich doskonałe rozwiązanie do pracy w terenie, a więc np. wtedy kiedy musimy osobiście udać się do klienta.
Urządzenia fiskalne są również istotne dla samych kupując, a nie tylko dla pracodawców. Dzięki druczku kasowemu, który jest drukowany, klient ma możliwość dokonania reklamacji opłaconego usługi. W końcu to pokwitowanie stanowi jedyny dowód naszego kupna usługi. Jest także potwierdzeniem, że pracodawca prowadzi legalną działalność i odprowadza ryczałt od spieniężanych artykułów i usług. Kiedy nadarzy nam się ewentualność, że urządzenia fiskalnego w butiku są odłączone lub stoją nieużywane możemy zgłosić to do urzędu, który podejmie odpowiednie kroki prawne wobec właściciela. Grozi mu wtedy niebotyczinie wysoka grzywna, a coraz częściej nawet sprawa w sądzie.
Kasy fiskalne pomagają również właścicielom weryfikować finanse w firmie. Na koniec każdego dnia, drukowany jest bowiem podsumowanie dobowe, a pod koniec miesiąca mamy możliwość wydrukować całe zestawienie, które zaprezentuje nam ile szczegółowo zyskaliśmy pieniędzy. Dzięki temu możemy bezproblemowo skontrolować, czy któryś z pracowników nie kradnie sobie naszych pieniędzy albo po prostu czy nasz biznes jest dochodowy.

Zobacz kasy fiskalne