Kasy o niewielkich gabarytach

Kasa fiskalna dla zakładu fryzjerskiego, drukarka fiskalna dla stolarza, urządzenie fiskalne dla taksówkarza – w jaki sposób wybrać odpowiedni i niezawodny sprzęt do ewidencji codziennej sprzedaży, który sprawdzi się w różnych warunkach i jednocześnie celnie trafi w nasze potrzeby? Która kasa sprawdzi się w konkretnej branży, w firmie czy w pomieszczeniu? Z pewnością odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Dlatego też przed dokonaniem wyboru warto poznać kilka wskazówek, które pozwolą wybrać kasę fiskalną o niewielkich gabarytach.

Mała kasa fiskalna taka jak elzab mini może pracować całkowicie niezależnie od komputera czy laptopa. Z reguły posiada praktycznie wszystko, czego potrzeba, aby w pełni i kompleksowo działać autonomicznie czyli klawiaturę, jeden lub dwa wyświetlacze oraz sprawny mechanizm drukujący. Można ją ustawić na recepcji lub ladzie sprzedażowej, albo zabrać ze sobą do taksówki i po odpowiednim skonfigurowaniu ewidencjonować sprzedaż usług lub towarów.

elzab mini

U kogo sprawdzą się kasy fiskalne o niewielkich gabarytach?

drukarki fiskalne elzabDrukarka fiskalna Elzab OMEGA - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Mała kasa fiskalna świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie zupełnie nie ma potrzeby korzystania ze specjalnej i skomplikowanej aplikacji komputerowej do ewidencji i obsługi sprzedaży. Jest to również idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy muszą mieć urządzenie mobilne. Przenośne kasy fiskalne o niewielkich gabarytach tj. elzab mini mają niezwykle wydajne akumulatory, a przy tym bardzo niską wagę. Tego typu urządzenia są świetną alternatywą dla dużych kas fiskalnych między innymi stosowanymi przez kosmetyczki, które oprócz standardowej pracy w salonie, wykonują również różnego rodzaju zabiegi w domach swoich klientek, a także dla lekarzy w prywatnych gabinetach czy taksówkarzy, którzy potrzebują takie urządzenie w swoich pojazdach.

elzab mini

Małe gabaryty

Kasa fiskalna to bez wątpienia kolejne urządzenie, dla którego trzeba znaleźć w firmie jakieś dobre miejsce. Jeżeli jest to duże, ciężkie i niewymiarowe urządzenie stacjonarne należy tak rozplanować przestrzeń, aby móc je tam swobodnie pomieścić. Nie stanowi to kłopotu jeśli lada czy recepcja są duże i przestronne. Wówczas ani waga, ani tym bardziej rozmiar kasy nie stanowią większego problemu. Zgrzyt pojawia się wtedy, kiedy nie ma miejsca na kasę. Wówczas świetnym rozwiązaniem jest mobilna kasa fiskalna o małych gabarytach. Bez problemu można ją wtedy przenosić z jednego miejsca w drugie. Nawet zabierać ze sobą do domu klienta albo do gabinetu.

Niektóre mobilne kasy fiskalne z powodzeniem mieszczą się w damskiej torebce, a nawet w kieszeni płaszcza. Nie ulega wątpliwości, że niewielka waga oraz rozmiary takiej kasy świetnie sprawdzają się podczas zmiennej pracy w terenie i w różnych trudnych warunkach. Dodatkowo różne przydatne akcesoria takie jak silikonowe pokrowce czy nakładki na klawiaturę podwyższają komfort użytkowania kasy i jej funkcjonalność w najróżniejszych warunkach.

Warto o tym pamiętać wybierając się na zakupy po kasę fiskalną.