Latarka ilux led

W przestrzeniach zagrożonych wybuchem do produkcji używa się latarek atex. Zajmują one przede każdym nietłukące się soczewki, a dodatkowo wodoodporną i wytrzymała obudowę. Na paskach nagłownych posiadają antypoślizgową gumę.

Latarka atex świeci światłem rozproszonym lub skupionym. Urządzona jest zwłaszcza w jedną biała diodę, jedną młodą i dwie czerwone.
Latarki te mogą stanowić ręczne. Są one ekonomiczne, a diody emitują światło rozproszone. Sieć jest zrobiona w taki forma, że zabezpiecza przed turlaniem po pochyłych powierzchniach. Jest jeszcze pyłoszczelna i wodoszczelna. Jest również odporna na koniec z dość wysokich wysokości. Jej trwanie pokazywania to około 9 godzin, a też dużo wytrzymałe mogą świecić aż do 45 godzin.
Dzięki zamontowanemu uchwytowi można ją zawiesić na pasku czy szlufce.
Innym sposobem latarek atex są latarki iskrobezpieczne. Korpus maja wykonany z polimeru, który stanowi mocny na dużo konkurencyjne chemikalia. Posiada dwa źródła światła zamknięte w jakiejś obudowie. Można je brać sam lub całkowicie.
Na głowicy umieszczono diodę, która emituje mocny i skupiony strumień światła. Dwie diody położone na korpusie emitują bardzo widoczne, rozproszone światło. Korpus jest odporny na nawet największe wstrząsy czy upadki.
Latarka ta ma dwa inne z siebie włączniki, przy czym jakiś jest do zarządzania funkcjami latarki, i nowy do pomieszczenia iluminacji świetlnej.
Pamięta także akumulator i ładowarkę, zarówno z przewodami sieciowymi jak i samochodowymi.
Innym rodzajem latarek hrd są lekkie latarki poliwęglanowe. Jest ona zaopatrzona w jasną, jasną diodę, która emituje silny i skupiony snop światła. Wytwarza szeroką poświatę i osiągnie dostrzec obiekt w drogi nawet do 150 m. Urządzona istnieje w różnego typie uchwyty, dzięki którym ważna ją przymocować zarówno do kasków kiedy również hełmów strażackich, ratowniczych czy przemysłowych.
Innym rodzajem latarek atex są te, jakie są przeznaczone do korzystania w dziedzinach zagrożonych wybuchem gazów i miałów.
Są więc przyjemne latarki, przeważnie czerwone, zbudowane z ciała sztucznego, które przewodzi ładunki elektryczne. Przynoszą one obronę przed interferencją elektromagnetyczną i radiową, a jeszcze przed wyładowaniami elektrostatycznymi.
Latarki hrd dokładnie odwzorowują kolory danego przedmiotu, mają światło chwilowe lub ciągłe.