Nano e kasa fiskalna

Gdy prowadzimy sprzedaż produktów lub usług na myśl osób fizycznych (takich, które nie prowadzą działalności gospodarczej) wskazana będzie nam kasa lub drukarka fiskalna. Po jej zakupie, szczególnie ważne jest zgłoszenie urządzenia fiskalnego i fiskalizacja. Wszystkie formalności powiązane z kasą fiskalną powinny stanowić wypełnione w przeciągu dwóch miesięcy z jej zakupu.

Zgłoszenie do naczelnika odpowiedniego urzędu skarbowego powinno zostać złożone jeszcze zanim zaczniemy ewidencjonowanie sprzedaży na kwocie fiskalnej. Co powinno znaleźć się w takim zgłoszeniu? Przede wszystkim, należy napisać, która będzie wszystka liczba kas fiskalnych używanych w przedsiębiorstwie. Należy również podać adresy miejsc, gdzie będą one grane.
Rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 29 listopada 2012 r. dokładnie określa sposób, w który powinno się odbywać zgłaszanie kas. Zgodnie z nim najpóźniej w dniu utraty prawa do zrezygnowania z posiadania kasy fiskalnej należy zamontować przynajmniej połowę ze zgłoszonych do naczelnika urzędu skarbowego kas. Wraz z przodem kolejnego miesiąca należy włączyć do ewidencjonowania pozostałe kasy fiskalne.
Jak mamy obecnie zgłoszone i umieszczone kasy fiskalne, należy dokonać ich fiskalizacji. Stanowi ona niezbędna, jeżeli chcemy wykorzystywać kasy i drukarki w realizacje gospodarczej.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-altum/

Na czym liczy fiskalizacja kasy fiskalnej? Na przypisaniu do pamięci kasy fiskalnej modułu fiskalnego (numeru NIP podatnika). Pamiętajmy o tym, iż stanowi wówczas czynność jednorazowa, mocna i nieodwracalna. Niezwykle ważne jest, aby fiskalizacja kasy fiskalnej została wzięta w tryb profesjonalny, przez przygotowanego do ostatniego właśnie serwisanta. W sukcesu błędu, złe będzie rozwiązanie źle przeprowadzonej fiskalizacji, przydatny będzie zakup nowej kasy fiskalnej, co świadczy duży wydatek. Dzięki zastosowaniu fiskalizacji kasy, możliwa będzie jej czynność w porządku fiskalnym. Od właśnie w świadomości kasy zalecane będą dobowe raporty, zawierające dane na problem dziennej sprzedaży.
Po ukończeniu fiskalizacji kasy, w ciągu siedmiu dni należy zgłosić ją do naczelnika właściwego urzędu skarbowego. Poskutkuje to zyskaniem numeru ewidencyjnego.