Odkurzacz centralny gdzie gniazda

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W dawnych odkurzaczach filtry nie są w mieszkanie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie wydobywają się w mieszkaniu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest także bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest zawsze znacznie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w części rurek i przewodów, jakie zostaną ukryte w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System centralnego odkurzania składa się z niewielu elementów. Pierwszym i najważniejszym spośród nich istnieje część centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które zmierzają do gniazd ssących umieszczonych w ścianach. Końcówkę elastycznego węża wydaje się do najbliższego gniazdka a dzięki temuż mocna szybko przystąpić do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna że żyć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Wciąż jest umieszczona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej okazuje się z silnika urządzonego w turbinę, która daje podciśnienie. Elementem składowym jest również separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na pełniejsze oraz mniejsze. Im większy tym powietrze będzie dobra przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w apartamencie w głównych pomieszczeniach. W domkach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.