Pompa membranowo tlokowa p120

Pompa membranowa inaczej zwana jest pompą wyporową. Znajduje swoje zastosowanie między innymi w różnorakich instalacjach do przetłaczania niemal każdego medium. Jej roboczym organem jest plastikowa lub gumowa membrana, która podejmowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej cechą istotną jest brak przecieków, dzięki dlaczego stanowi szeroko stosowana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej przeznaczenie ogranicza się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w przemyśle mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a dodatkowo przy transporcie chemikaliów.

elzab jotaElzab JOTA E - kasa fiskalna Polkas Kraków

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, wydajny i pewny transport każdego typu cieczy.
Pompy, które pomagają z użyciem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Stanowią one przynoszone sprężonym powietrzem. Ich leczenie zakłada się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na samą z membran. Membrany zaś połączone są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia bierze w prostą właściwość drugą która w niniejszym momencie zasysa medium. Następnie ponownie cykl rozprzestrzenia się z odwróceniem zakresów działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe widoczne są w pozostałych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z napędem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem proste są w oryginalnych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe a z tworzyw sztucznych. Zapewniają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a także dużej gęstości. Na rynku są pompy w wykonaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.