Programy ksiegowe do kpir

maszyna próżniowaMaszynka do pakowania próżniowego dwukomorowa - Tepro

Program do faktur zezwala na znaczną oszczędność firmach, które wysyłają tysiące faktur w mierze miesiąca. W chwili obecnej w Polsce granych jest niemal 1,5 mld faktur w toku roku. Jednak jedynie niespełna 3% przedsiębiorców korzysta z propozycje wystawiania faktur elektronicznych.

 

Inna linia przesyłania tekstów
Do wykonywania faktur w postaci elektronicznej są specjalne programy komputerowe. Można je zainstalować na swoim komputerze czy czerpać z nich online. Zwiększają one w piękny sposób proces wystawiania faktury. Tworzone są one bowiem niejako z automatu w formie pliku pdf na bazie formularza.
Do roku 2012 konieczna była pisemna zgoda nabywców na wytwarzanie przez nich faktur drogą mailową. Wymagały być jeszcze odkładane na wypadek kontroli z Tytułu Skarbowego. A od roku 2013 taka transakcja nie istnieje szybko wymagana. Jest bowiem teraz zasada tzw. domniemanej zgody, więc elektroniczną fakturę VAT można wysłać do każdego bez uprzedniej akceptacji. Transakcja jest zrealizowana wówczas, gdy klient dokonuje płatności. Świadczy to bowiem zaakceptowanie formy przesłania dokumentów.

 

Co potrzebuje zawierać faktura elektroniczna?
Faktura elektroniczna, podobnie gdy taż stara papierowa, musi liczyć dane personalne nabywcy i sprzedawcy, ich adresy, numery NIP, datę wystawienia, numer identyfikacyjny, kwotę (z VAT i bez).
Aby dokumenty mogły stać wysłane drogą mailową wymagają istnieć rzetelne oraz czytelne. Odbiorca takiej faktury pragnie być pewność, iż osoba wystawiająca podała dobre i nowe dane. Można tutaj użyć w współczesnym obowiązku tzw. podpis elektroniczny.
Od 3 lat, od roku 2013 istnieje kontrola biznesowa. Stanowi wtedy nic dziwnego jak wewnętrzna procedura określająca obieg dokumentów. Pozwala ona szansa powiązania ich z specjalnymi umowami i płatnościami. Faktury w kategorii elektronicznej należy dokładnie odpowiednio przechowywać. W razie kontroli przedsiębiorca ma obowiązek ich odszukania i przedstawienia do wglądu.
Kupno programu do faktur pozwoli na wyraźną redukcję kosztów firmy. Szanuje się w obecny wyjście na wydruku, papierze, kopertach i opłatach pocztowych. Faktury takie mają znacznie mniej miejsca, zaś ich wystawienie jest zdecydowanie praktyczniejsze i bliższe.