Uklad rozrodczy zenski prezentacja

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/ksiegowosc/Rozwiązania dla biur rachunkowych - ERP Optima

Witam ciepło w następującym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W nowoczesnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, jak on funkcjonuje. Zapraszam do książki.
Z przyczyny na środowisko rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy dzieli się na międzynarodowe i wewnętrzne. Do tych innych zaliczamy, kiedy można się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie dobrze jest jednak narządów zewnętrznych, to nie będziemy się im patrzeć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Prowadzi on z rogu macicy do indywidualnego jajnika. Ponieważ kobieta jest dwa jajniki, są i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej widzi się w obecnych czasach nowotwór tego przewodu. Ponieważ właśnie ważne jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o podobnej wartości do męskich jąder. Tworzą one komórki jajowe, których celem bycia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego duża masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w jakim tłumaczy się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt dopuszczony do gruszki. Kobieta, która nie miała ponad szans narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i szerokości czterech w największym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki teraz opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Więc do niej przynoszone jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To tyle, jeżeli chodzi o żeńskie narządy rozrodcze. Do zobaczenia w drugim artykule.