Wedkarstwo youtube 2015

Gdy rozpoczynamy swoją przygodę z wędkowanie, powinniśmy stanowić świadomi tego, iż uważanie nie porusza się na prawu przynęty na haczyk, i nie mija się na wrzuceniu zanęty do wody wraz ze spławikiem. Łowienie ryb toż o moc bardzie skomplikowany proces, który jeżeli ma przynieść oczekiwane efekty, czyli złapanie pięknych okazów ryb, pragnie być rygorystycznie przestrzegany.

Podstawowe informacji o łowieniu ryb można wziąć czytając literaturę branżową bądź szukając zasoby Internetu. Przecież też znacznie bogate informacje, lub wręcz tajniki tego zajęciami można uzyskać wyłącznie z pewnych wędkarzy, którzy spędzili wiele lat na uważaniu na innych łowiskach oraz wykorzystując wszelkie znane sposoby łowienia (spławikowa, spinningowa, gruntowa, muchowa). Kilkoma spośród nich zawarliście się podzielić.
Gdy już uda się złowić rybę pamiętajmy, aby jednak ją kojarzyć mokrymi rękami bądź poprzez wilgotną szmatkę. Jeżeli natomiast chcemy rybę wypuścić z powrotem do wody to powinniśmy więc osiągnąć tuż z nad lustra wody zaś nie z długiej wysokości.

Wybór miejsca
Przychodząc na nowe mieszkanie łowienia w centralnej kolejności trzeba zobaczyć jego głębokość oraz otoczenie. Gdy zauważymy stare, zwalone drzewa oraz inne wodne przeszkody to spośród pewnością możemy zawierać na spotkanie z drapieżnikami. Toż że działać utratą przynęty. Tak dlatego dobrzy wybór łowiska to filar naszego sukcesu.
Dość oczywistą informacją jest żebym będąc obecnie nad wodą odkładać się cicho, gdyż najmniejszy nawet hałas (tupnięcie, trzask) może spłoszyć ryby. Stanowi obecne również o tyle istotne, że często nie jesteśmy ciż do łowienia nad wodą.
Jeżeli dzień naszego łowienia jest najbardziej słoneczny więc z pewnością pomogą nam okulary polaryzacje, które zostaną się naszym partnerem podczas wypatrywania żerujących ryb. Naturalnie uzbrojenie się w osłonę głowy wciąż jest zdolne, bez względu na będące warunki atmosferyczne.

Łowienie nocą
Natomiast łowiąc nocną porą, warto wyposażyć się w świetliki. Po złamaniu takiego świetlika, da on nam fluorescencyjne światło, które będzie się jarzyć przez kilkanaście godzin. Świetlik taki możemy w popularny możliwość wykorzystać poprzez wstawienie go w plastikowym worku (jednorazówka) lub plastikowej koszulce na spławiku bądź szczytówce. Ten drugi sposób idzie na wędkowanie w nocy tzw. metodą drgającej szczytówki.
Do różnych przydatnych pomocy, które uczynią z łowienia naszą prawdziwą pasję można zastąpić krzesełko, na którym w skutku powinniśmy spędzić wiele przyjemnych godzin oraz posiadać wózek wędkarski, który pomoże w wygodny rozwiązanie przewieźć cały ekwipunek. Można taki zakupić tutaj.

 

Przynęta
Gdy już weźmiemy się za przygotowanie zanęty, np. z ze dalekiego chleba, to warto wcześniej przygotować przez sitko. Spowoduje to, że nie będzie się ona łączyła a dodatkowo będzie mocno pozytywna. Jeżeli przygotowujemy przyjemność z pasty chlebowej bądź ciasta, dobrzy by miały kształt przypominający małą gruszkę. I gdyby będziemy ją stawiać na haczyk, wtedy nie powinna zasłaniać ostrza. Wielu wędkarzy dodaje do zanęty różne zapachy, żebym ją uatrakcyjnić. Jednak trzeba z obecnym znajdować, gdyż przesadzenie z dodatkiem przyniesie odwrotny efekt. Że jesteśmy prawidłowo napełniony koszyczek z zanętą, to widać po kilku sekundach będzie on już spokojny i należy go uzupełnić. Z serii jak będziemy znęcać na wodę bieżącą toż miejmy aby zanęta była szybko sklejona oraz obciążona. Jako swoistego kleju można skorzystać płatków owsianych, a do obciążenia koszyczka posłużyć może odrobina żwiru. Używając jako przynęt dżdżownic bądź rosówek pozwólmy rybie połknąć przynętę, a nie powinniśmy za mocno jej zacinać.
Najlepszymi kolejami na części latem, szczególnie podczas upałów są ranek bądź późny wieczór, spośród ostatniego powodu, iż w przeciągu upalnego dnia ryby uciekając przed gorącem ruszają się na dno akwenu.
Bardzo wygodną rybą do uważania jest leszcz. Ponieważ leszcze zawsze jedzą w stadzie, więc po złowieniu jednej sztuki, nie powinno się zbyt długo czekać z ponownym zarzuceniem przynęty, bo istnieje pełna szansa na ponowne branie.
Także na sam koniec, po zakończeniu łowienia dokładnie posprzątamy swoje stanowisko.